rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Zanim upadło NRD i tuż przed wycofaniem Armii Czerwonej z Niemiec Wschodnich został podpisany tajny protokół między władzami ZSRR i RFN, w którym Niemcy zobowiązały się do dbania o rosyjskie interesy w całej Europie. Na mocy tego tajnego porozumienia został wykonany rurociąg pod Bałtykiem z Rosji do Niemiec z pominięciem Polski. Pochodząca z NRD obecna kanclerz Angela Merkel ostro protestowała przeciwko budowie w Polsce tarczy antyrakietowej, a potem gdy Putin zajął Krym, a separatyści rosyjscy wraz z FSB Rosji opanowali wschodnie tereny Ukrainy, to była aktywistka FDJ zablokowała tworzenie w Polsce większej bazy wojskowej USA.

Aż w końcu wybuchła bomba medialna! Wpływowe i dobrze poinformowane pismo „Der Spiegel" przekazało do publicznej wiadomości, że NATO nie jest przygotowane do wypełnienia sojuszniczych zobowiązań, bo.... Niemcy nie będą bronić ani Polski ani Krajów Bałtyckich!

Takie oświadczenie brzmi jak zachęta dla Putina do ataku na Polskę Litwę, Łotwę i Estonię!

Pamiętamy dobrze rok 1939, gdy Stalin czekał z agresją na II Rzeczpospolitą tak długo, aż miał pewność, że ani armia francuska, ani lotnictwo angielskie nie stanie w obronie Polski i dopiero gdy nasi sojusznicy nie utworzyli frontu zachodniego, to Armia Czerwona w dniu 17 września wbiła nóż w plecy walczącej przeciw hitlerowcom Polsce!

W 2014roku sytuacja zaczyna być podobna, choć tym razem pierwszą ofiarą rosyjskiej agresji jest Ukraina, a zagrożone są w pierwszym rzędzie Estonia i Łotwa, a zaraz potem Litwa i Polska. Zapewnienia Donalda Tuska o przyjaznym stosunku Angeli Merkel do naszego kraju pękły jak bańka mydlana we wrześniu 2014roku gdy antypolskie czasopismo „Der Spiegel" dokonało ekwilibrystycznej manipulacji medialnej w celu zachęcenia Rosji do ataku na Estonię, Łotwę, Litwę i Polskę.

Aby wyjaśnić całe zakłamanie tych niemieckich intryg przedstawiam poniżej tabelkę jaką opublikował antypolski szmatławiec:

Einsatzbereitschaft der Waffensysteme (Auszug)
WaffensystemGesamtbestandverfügbareinsatzbereit
Hubschrauber „Tiger"31*1010
Hubschrauber 9033*88
Hubschrauber „Sea King"21153
Hubschrauber „Sea Lynx"22184
Hubschrauber CH 53834316
Flugzeug „Eurofighter"1097442
Flugzeug „Tornado"896638
Korvette K130522
U-Boot U212411
Fregatten1187
Panzer „Marder"406280280
Panzer „Boxer"1807070
Gesamtbestand = alle angeschafften Einheiten
verfügbar = in Betrieb inkl. Systeme in Wartung/Instandsetzung
einsatzbereit = sofort für Einsatz/Übung/Ausbildung bereit

Co faktycznie wynika z tego zestawienia?

Niemcy posiadają obecnie:
1. 190 helikopterów, z których 41 jest gotowych do akcji.
2. 109 samolotów typu „Eurofighter", z których 42 jest gotowych do akcji
3. 89 samolotów typu „Tornado", z których 38 jest gotowych do akcji
4. 5 Korwet K 130, z których 2 są gotowe do akcji
5. 4 łodzie podwodne, z których 1 jest gotowa do akcji
6.11 fregat, z których 7 jest gotowych do akcji
7.586 czołgów, z których 350 jest gotowych do akcji.

Dodatkowo pod tą tabelką podkreślono, że: gotowość do akcji= natychmiastowo do użycia.

Formułowanie na takiej podstawie katastroficznego wniosku, że NATO nie jest przygotowane do akcji w ciągu 48 godzin jest bezczelną manipulacją, gdyż w czasie pokoju żadna armia na świecie nie utrzymuje w gotowości bojowej 100% posiadanego uzbrojenia!

Samolot gotowy do natychmiastowego użycia to taki, który w pełni uzbrojony, z pełnym bakiem paliwa stoi na pasie startowym! Jeżeli Budeswehra posiada w pełnej gotowości bojowej, przygotowane do natychmiastowego startu aż 80 samolotów ze 198 posiadanych, to wcale nie jest tak źle, bo wystarczy 24 godziny aby pozostałe myśliwce wyprowadzić z hangarów lub podziemnych schronów, dozbroić i napełnić paliwem.

Wiadomo, że żadna armia na świecie nie jest na tyle nierozsądna, aby wszystkie swoje samoloty wystawić na pasy startowe, bo wówczas wywiad satelitarny przeciwnika miałby gotowy namiar gdzie skierować rakiety ziemia-ziemia!

Helikopter gotowy do natychmiastowego użycia to taki, który w pełni uzbrojony z pełnym bakiem paliwa stoi gotowy do startu na lotnisku, na pokładzie okrętu, lub na poligonie! Zaciekawić powinien fakt, że aż ok.60% posiadanych przez Niemcy czołgów gotowych jest do natychmiastowej akcji, co w czasie pokoju jest doprawdy satysfakcjonujące, bo oznacza, że w ciągu 48 godzin aż 350 czołgów można byłoby w razie potrzeby dodatkowo bez przeszkód przemieścić pod Kaliningrad!

Zatem „der Spiegel" bezczelnie kłamie pisząc, że: " NATO nie jest przygotowane do wypełnienia zobowiązań sojuszniczych przez pierwsze 48 godzin!"

Ujawnienie przez Spiegel powyższych danych jest poza tym dużym ułatwieniem dla rosyjskiego wywiadu, który zaoszczędzi na płaceniu agentom FSB Putina za rozpoznanie jaki jest faktyczny poziom gotowości bojowej jednego z ważnych członków NATO! Polityczny wydźwięk tej publikacji antypolskiej gadzinówki jest wręcz katastrofalny, gdyż odsłania faktyczne oblicze obecnej polityki strategicznej RFN!

Dla naszych wojskowych zestawienie uzbrojenia Bundeswehry stanowi jeszcze jedno uzasadnienie do konieczności dozbrojenia Wojska Polskiego. Polska powinna posiadać co najmniej o jeden myśliwiec więcej niż Niemcy, co najmniej o jeden czołg więcej niż RFN, co najmniej o jeden helikopter więcej niż Bundeswehra i co najmniej o jedną łódź podwodną więcej oraz jedną fregatę więcej niż Bundesmarine!

Jeżeli sami się nie obronimy, to Niemcy tym bardziej nas nie obronią!

Rajmund Pollak

2014-10-26 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517701
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niemcy zachęcają Putina do agresji na Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię? , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała